Moji psi, moji učitelé

Více o mých psech se dozvíte na stránkách mé chovatelské stanice.

Řazeno chronologicky od nejstaršího, nebo spíš podle toho jak mi vstoupili do života.

Perry, Denny, Riki
Tři voříšci, kteří nebyli moji. Půjčovala jsem si je na venčení. Naučili mě hlavně, že pes je nejlepší přítel člověka :-)

Happy (west highland white teriér)
Můj první pes, naučil mě toho nejvíc. Hlavně být kreativní co se motivace týče. Happy se jen tak pro nic nepřetrhl, takže jsem musela vymýšlet různé pamlsky, hračky a podobně. Největší úspěch bylo, když se v pěti letech začal se mnou přetahovat.
Naučil mě, že nejlepší způsobem jak psa odnaučit nevhodné chování je dobře načasovaná pochvala. Naučil mě, neohlížet se na okolí a klidně ze sebe udělat blázna, hrát si a blbnou na ulici mezi lidmi. Společně s Happy jsme se naučili shaping.

Berry (parson russell teriér)
Po tom co první pes byl těžko motivovatelný, byl další přemotivovaný. Berry ně naučila jak pracovat s přílišnou motivací. Jak naučit aportovat psa co jen co dostane nějakou věci do tlamy tak s ní utíká pryč. Naučila mě že správné načasování pochvaly nejen při shapingu, je u turbo parsona sice nelehké ale moc důležité.

Ron (německý ovčák)
S Ronem jsme se potkali ke konci jeho života. Naučil mě hlavně jak přesvědčit starého psa k novým kouskům, nebo-li jak v klidu odstranit zubní kámen, nechat se učesat, ostříhat drápy,… .

Jack (belgický ovčák malinois)
Jack je sice mého muže, ale i tak mě naučil spoustě věcí. Jestli Berry mě naučila jak pracovat se psem co je přemotivovaný, tak Jack k tomu přidal ještě větší sílu, průbojnost a dynamiku. Jak přesvědčit psa, že nevšímat si zvěře je daleko lepší.

Yahoo (belgický ovčák groenedael)
Yahoo je moje vysněná paní dokonalá :-) ale i tak mě má co učit. Třeba jak bojovat s psím strachem, společně s Yahoo jsem se pustila do dalších sportů (záchranařina, pasení). Neustále mě učí jak vyvážit rychlost a přesnost.

Chiwa (belgický ovčák malinois)
Učí mě vymýšlet nové metody, když ty staré u ní nefungují. Třeba naučit jí štěkat byl pro mě fakt oříšek. Učí mě, že opravdu všechno lze naučit jen a jen pomocí shapingu.

Všem našim psům i psům které mám tu čest trénovat děkuji za všechno co mě naučili a stále učí. Je to víc než všechny knihy a semináře na světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *